Umut Nayir, Cizre’de bir okula fen laboratuvarı kazandırdı..haberi oku

Giresunspor’da futbol hayatını sürdüren umut Nayir, vatani görevini icra ederken tanıştığı öğretmen Hasan Alak vasıtası ile Şırnak’ın Cizre kazasi Nur Mahallesi’nde bulunan yazi Bostancıoğlu İmam Hatip Ortaokulu’na tam donanımlı tek fen laboratuvarı kazandırdı. umut Nayir adinin verildiği laboratuvarın açılışına ulusal Eğitim Müdürü Şahan İke, şube müdürleri Ahmet Gümüş ve Mevlit Gayırinal, mektep müdürü Nasih Altan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Laboratuvarın kuruluş mertebesi sinevizyon metodu ile izlendikten ardindan fen bilimleri laboratuvarının açılışı gerçekleştirildi.

Devletlerin kalkınması, gelişip, büyümesinin eğitim ile gerçekleştiğinin belirten İlçe ulusal Eğitim Müdürü Şahan İke, eğitimde başarılı olmak amaciyla paydaşların işine aşkla, şevkle sarılması gerektiğini söyledi. İke, “Hasan Alak hoca, işinde aşkla, şevkle çalışan tek öğretmenimiz. Onun vesilesi ile okulumuza fen laboratuvarı açıldı ve koşulları iyileştirildi. elbet bunun yapımı, finansı bölümü Tamamiyle Süper Lig takımı Giresunspor’da oynayan umut Nayir tarafından yapıldı. Bu misal davranışından dolayı futbolcumuza teşekkür ediyorum” dedi.

Okulun öğretmeni Hasan Alak ise, bu laboratuvarın açılmasındaki etkenin umut Nayir ile vatani görevini yaptığı esnada tanışmalarını vesile olduğunu ifade etti. Alak, “2018 seneninde Sakarya 7. Komando Tugay’ın da eğitim komutanı olarak vatani görevimi adina getirirken, umut Nayır’da bedelli asker olarak eğitim verdiğim askerlerden biriydi. Kendisi ile orada tanıştık. dahada ardindan öğretmen olarak atamam gerçekleştikten ardindan Cizre’ye geldim. Cizre’de görev yaptığım okulda fen laboratuvarı olmadığı amaciyla umut Nayir’den rica ettim. Kendisi de bizleri kırmayıp, okulumuza yeni, tam donanımlı tek fen laboratuvarı kazandırdı. Aslında bu fen laboratuvarı nihayet aşamaydı. Zira dahada döneminden evvel de okulumuza Bir hayli yararı olmuştu. Spora yatkın çocuklar amaciyla spor malzemeleri, Cizre geneli ve köy okulları projesinde bot ve mont kampanyasına çok hatri sayilir büyüklükte destekleri olmuştu. Bu vesile ile okulumuza ve Cizre’mize bunun benzeri tek laboratuvar kazandırdığı amaciyla öğrencilerim yerine umut Nayir’a çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir