Eşim Beni Başkalarının Yanında Azarlıyor

 

Evlilik, çiftlerin birbirini mutlu ve huzurlu hissetmesi gereken bir kurumdur. Çiftler birbiriyle anlaşmalı birbirlerine destek olmalıdır. Her şeyden önce evli çiftler birbirine saygı duymalı ve insan olarak kişiliklerine, karakterlerine saygı göstermelidir. Birbirine saygı duymayan, birbirini rencide eden ve birbirine kötü davranan iki insan birbirini mutsuz etmektedir. Saygı olmayan ve birbirini yıpratan çiftler genelde boşanarak birbirlerinden ayrı hayat sürmeyi seçerler.

Eşim Beni Başkalarının Yanında Azarlıyor Ne Yapmalıyım?

Eşiniz size saygı duymuyor ve eşim beni başkalarının yanında azarlıyor diyorsanız bu eşinizin size saygı duymadığını gösterir. Hiç kimsenin size bağırma ya da size şiddet eğiliminde bulunma hakkı yoktur. Öncelikle eşinizle bu problemi konuşmalısınız. Çözüme kavuşturmanın ilk yolu eşinizle kurduğunuz iletişimden geçer. Eşinize yaptığı hareket dolayısıyla kırıldığınızı, rencide olduğunuzu bildirmeniz gerekir. Eğer eşiniz size değer veriyorsa bu hareketi yapmayı kısa süre içinde bırakacaktır. Ancak ilerleyen süreçte eşiniz size bağırmaya, sizi azarlayıp rencide etmeye devam ediyorsa sizi bu duruma getiren biriyle birlikte olmanın artık mantığı kalmamıştır.

Eşinizin başkalarının yanında sizi azarlaması sadece sizi mutsuz etmekle kalmaz başkaları tarafından da küçük düşürülmüş hissettirir. Kendinize ve kişiliğinize hakaret eden bir insanlar beraber kalmak sizin seçiminizdir. Ancak bu durumda evliliği sonlandırmak isterseniz Maltepe Boşanma Avukatı size boşanma konusunda yardımcı olacaktır.

Eşim Sürekli Benden Şikayet Ediyor Ne Yapmalıyım?

Eşiniz sizden sürekli şikayet ediyorsa kendinizde sürekli bir sorun ararsınız. Kendinizi kötü hisseder ve özgüveninizi zedelersiniz. Öncelikle şikayet edilecek bir davranışta bulunduysanız eşinizin sizle konuşmasını sağlayın. Rahatsız olduğu şeyi öğrenin. Ancak şikayet edecek bir şey yapmadıysanız ve sürekli şikayet duyuyorsanız bu sizi yıpratıcı olabilir. Evliliğiniz huzursuz ve mutsuz bir hale gelebilir. Çözüm arayıp iletişim kurup hiçbir şekilde bu problemi çözemiyorsanız son çare olarak evliliğinizi bitirmekten geçiyor olabilir. Tabi ki bu süreç değerlendirilmeli ve doğru karar almak için zamana bırakılmalıdır. Çözülmediği taktirde boşanma kararı alırsanız Maltepe Avukatı tarafından bilgi alabilir ve boşanma davasını açabilirsiniz.

Eşim Ailesinin Yanında Bana Bağırdı Ne Yapmalıyım?

Öncelikle hiçbir insanın size bağırma, azarlama ve kişiliğinize hakaret etme hakkı yoktur. Problemler baş başa konuşarak çözülmelidir. Kendini kaybeden ve başkalarının yanında size bağıran eşinize bu durumun ne kadar yanlış olduğunu bildirmelisiniz. Bunun tekrarlanması üzerine ciddi bir karar alıp sizi mutsuz eden ve rencide eden insanı hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir