Güleda Cankel’in katiline istenen ceza belli oldu

Isparta‘da sevgilisi tarafından işkence edilerek öldürülen Güleda Cankel’in katil zanlısı yengi Pehlivan’a istenen karar belli oldu.

Olay, 19 Kasım’da Fatih Mahallesi’nde alana geldi. 19 yaşında olan üniversite öğrencisi Güleda Cankel, Daha önceki bay arkadaşı yengi Pehlivan tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Cinayetten ardindan polise teslim var olan kuşkulu tutuklandı. yengi Pehlivan ile alakalı “tasarlayarak” ve “canavarca hisle veyahut işkence çektirerek öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet mapus istemiyle iddia dokümanı hazırlandı. ,

İddianamede, Güleda Cankel üniversiteyi kazandığı amaciyla Muğla’dan Isparya’ya taşınınca sanıkla arasının açıldığı belirtildi. İddianame, isparta birinci Ağır karar Mahkemesi’nce onay edildi.

maznun yakında hakim karşısına çıkacak.

İDDİANAMEDE CİNAYET TÜM AYRINTILARIYLA ANLATILDI

olay tarihinden tek hafta evvel maktulle sanığın ayrıldığı kaydedilen iddianamede, Cankel’in yasamsal medya hesaplarında Pehlivan’ı engellediği bildirildi.

Cankel’in, ablası yanında bulunduğu sırada toy kızın ikametgahına gittiği, dönüp dönmediğini denetim ettiği ve kapısına tespihini asarak Haneye geldiğini belli etmeye çalıştığı kaydedildi.

maznun ve maktulün gece yarısı toy kızın ikametgahında tartışmaya başladığı anlatilan iddianamede, maznun Pehlivan’ın maktulün boğazını sıkıp yumruk attığı, “Seni öldüreceğim, dahada ardindan da kendimi öldüreceğim.” dediği anlatıldı.

OLAY YERİNDEN KAÇMAYA ÇALIŞMIŞ

Ağlamaya başlayan toy kızın dışarı çıkmak istemesi üstüne sanıkla markete gittikleri aktarılan iddianamede, market alışverişi sonrasında maktulün, sevgilisi Osman S’yi aramaya çalıştığı ama sanığın telefonunu yere atıp kırdığı bildirildi.

Cankel’in bunun üstüne olay yerinden kaçmaya çalıştığı ama başaramadığı, kendisini kucaklayan sanığın tekrar ikametgahın önüne getirdiği anlatilan iddianamede, sanığın tekrar Cankel’i darbetmeye başladığı ve bunu gören çevredekilerin polise haber verdiği anlatıldı.

olay adina gelen güvenlik görevlilerinin savcılık direktifine ahenk gösteren olarak tarafların ifadelerini ve adli raporlarını aldığı, mala zarar verme olayıyla alakalı görgü tespiti yapıldığı, İhtiyaç duyulan işlemlerin derhal peşinden şüphelinin 03.51 sıralarında hür bırakıldığı kaydedildi.

Adli denetim raporuna göre sade tıbbi müdahaleyle giderilebilecek şekilde yaralandığı saptanan maktulün dosyadaki ifadesinde rastgele tek şikayetinin olmadığına ve önlem kararı alınmasını istemediğine dikkati çekilen iddianamede, bu yüzden maznun ile alakalı kasten yaralama ve mala zarar verme suçları açısından ek kovuşturmaya yer olmadığına karar verildiği, Pehlivan’ın üstüne atılı tehdit suçu itibariyle ise dosyanın uzlaştırma bürosuna gönderildiği belirtildi.

ÜZERİNDEN ÇIKAN name “TASARLAMA” OLARAK DEĞERLENDİRİLDİ

İfadesi alınan Cankel’in dahada ardindan ikametgahına gittiği, sanığın da aynı adrese gittiği anlatilan iddianamede, “Maktulle maznun tek vakit konuştu. Maktul, sanığa başının ağrıdığını söyleyince taksiyle sağlık kurumu gittiler. sağlık kurumu dönüşü maznun da hanede kaldı. Sanıkla maktul tartışmaya başladı. Maktulün boğazını evvel kulaklıkla sıkmaya başladı. Kalbini dinlediği maktulün yaşadığını anlayınca Güleda’yı bıçakladı.” tespitinde bulunuldu.

Adli denetim ve otopsi tutanağına göre maktulün boynuna baz alinarak boğma eyleminin emeline ulaşmadığı bildirildi.

bunun için göre Cankel’in kati vefat sebebinin kesici ve delici aletle akciğer yaralanması ve bunun için bağlı dahil kanama olduğu tespitine yer verilen iddianamede, bunun sanığın canavarca hisle devinim ettiğini gösterdiği anlatıldı.

Sanığın teslim olduktan ardindan üzerindeki mektubu görevlilere verdiği kaydedilen iddianamede, mektupta “Şimdi gidiyorum ama tek başıma değil. Beni bu seçeneği seçmeye mecburi kıldınız. Yanımda kelebeğim var. Unutmadan hiç içki almadım veyahut tek madde. Kafam yerinde. Her şeyin vakiti yaşadığımız andır. mutluluk dolu olmayı ertelemeyin. Canınız istediği vakit ölmeyeceksiniz.” ifadelerinin yazılı olduğu belirtildi.

İddianamede, sanığın savunmasında mektubu iki üç vakit evvel yazdığını beyan etmesinin eylemindeki tasarlama kastını gösterdiği tespitine yer verildi.

NE OLMUŞTU?

Fatih Mahallesi’nde apartta var olan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi resimcilik Bölümü 1’inci derslik öğrencisi Güleda Cankel, 19 Kasım’da Daha önceki bay arkadaşı yengi Pehlivan tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü. Cinayetten ardindan polise teslim var olan kuşkulu tutuklanmıştı.

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Güleda Cankel’in katiline istenen karar belli oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir