Facebook Partnerliği ve Reklam Ajansı Olmak

Günümüzde belki de en çok reklam geliri elde eden şirketlerden bir tanesi de Yahoo’dur. Fakat Facebook uygulamasının son zamanlarda üzerinde çalışmakta olduğu “Facebook partner ajans” isimli bir sistemden dolayı epey bir endişeye kapılmış ve kendisini çok büyük bir risk altında görmüştü. Çünkü düşünülen sistem gerçekten de Yahoo’nun neredeyse tüm reklam gelirlerini tıkayacak cinsten bir yöntem olmaktaydı. Bu yüzden Yahoo’nun haklı olarak endişelendiği ve Facebook’un üzerinde çalıştığı sistemin detayları da sonunda ortaya çıktı.

Fecebook’un uzun zamandı üzerinde çalıştığı sistemin genel adı Partner Categories olarak adlandırılış bir sistem olmaktadır. Piyasaya sürülen bu sistem aslında kişilerin Online satın alma eylemlerine, konumuna ve tarayıcı geçmişlerine bakarak reklam verebilme imkanı sunan bir model olmaktadır. Facebook Partner ajans, reklam verenlerin çok daha fazla kişiye ulaşabilmek için planlama ve hedefleme yapabildiği bir sistem olarak göze çarpıyor.

Piyasaya sürülen bu yeni reklam ürününde Facebook bilgi sistemine; Datalogix, Epsilon ve Acxiom gibi veri analiz işlerinde çok ileri seviyede olan üçüncü parti şirketler bilgi akışı sağlamaktadır. Arka planda çalışan tüm bu şirketler Facebook için çevrimdışı alanda ürün satışı gerçekleştiren bütün kullanıcıların, mağazaların, firma ve şirketlerin internet üzerindeki alışveriş deneyimleri ile ilgili bili toplamaktadır. Aralarında yapılan partnerlik gereği mesela Volkswagen marka bir otomobile sahip birisinin Volvo marka otomobil istediğini ve bu modele bakındığını görmek mümkün olabilmektedir.

Artık dijital dönüşüm çağında yaşıyoruz ve ticaret savaşlarında doğru ve kaliteli reklamların ne kadar etkili olduğunu görüyoruz. Bu yüzden 618media olarak kendi sektörünüzde rakiplerinize karşı verdiğiniz mücadelede başarınızı koruma adına sizlere en iyi reklam hizmetini sağlıyoruz. Uluslararası dijital pazarlama ve başarılı reklam hazırlama alanındaki uzmanlığımız ile sizlere SEO kalitesi son derece yüksek reklamlar hazırlıyor ve sizleri geleceğe taşıyoruz. Siz yeter ki dijital dönüşümünüzü tamamlayın ve sonrasındaki web siteniz için her tür dijital pazarlama kampanyalarını ve sosyal meda danışmanlık işlerini bize bırakın biz halledelim.

Facebook Partnerliği Riskleri Var Mı?

Tabi bu tarz bir ikinci ya da üçüncü şirketlerin devreye girmesi insanların kişisel bilgileri açısından riskler doğurabilmektedir. Bu konuda ise insanların içini rahatlatan açıklamayı Facebook yapmış ve kullanıcı bilgilerinin hiçbir şekilde 3. Şirketlerle paylaşılmadığının altını çizmiştir. Facebook Partner ajans ile bu anlamda reklam verenler bu yeni servisi kullandıkları zaman sadece kendi reklam hedefleri doğrultusunda kategorileri görebilmekte olup asla kullanıcı bilgilerine erişememektedirler.

Bunun yanında partner categories sistemi sayesinde sosyal ağınızın daha başka reklam hedefleme özellikleri ile de birlikte kullanılabilmektedir. Çocuk tahılı, dondurulmuş gıdalar, otomobil, kozmetik ve daha binlercesi için partner categories reklam özelliği kullanılabilmektedir. Eğer böyle bir düşünceniz var ise buradaki gruplardan meydana geçen kategorileri seçerek sizde reklam hedefleme çalışmaları yapabilmektesiniz.

Facebook Reklam Ajansı Olmak

Dijital pazarlama ve uluslararası SEO ajansımız olan 618media ekibimiz tamamen alanında profesyonel kişilerden meydana gelmektedir. Bu uzman ekibimiz sizin önceden belirlemiş olduğunuz sosyal medya platformlarındaki hesaplarınızı yönetir, her tür kampanyalarınızı düzenler, içeriklerinizi paylaşır ve en önemlisi de sponsorlu reklamlarınızı başarılı bir şekilde hedef kitlelere ulaştırır.

Bu sayede marka bilinilirliğinizi ve satışlarınızı tahmin edemeyeceğiniz ölçüde artırmış olursunuz. Çünkü başarılı bir satışın arkasında her zaman başarılı reklamlar yatmaktadır. 618media reklamlarımız sayesinde bütün sosyal medya platformlarında aktif olan, topluluğu ile sürekli iletişim halinde bulunan bir firma olacak ve web siteniz başta Google ve diğer arama motorlarında hep ün üstlerde sıralanacaktır.

Teknolojinin imkanları ile birlikte artık bu alanda sizlere en iyi şekilde hizmet sunan 618media.com sayesinde, kolaylıkla sosyal medya çözümlerini elde edebilir ve böylelikle facebook, youtube, İnstagram reklamları gibi bir çok reklam işlerinizi de profesyonel olarak hallederek firmanızı çok daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir