ABD’den korkutan silah: Mikrodalga ile vuruyor

ABD müdafaa Bakanlığı evvelki vakit Kongre’ye tek rapor hazırlayarak hususi tek sema müdafaa sistemi üzerinde çalıştıklarını duyurdu. İnsansız sema araçlarına karşı geliştirilen bu sisteme Kongre’nin onay verdiği ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ dışındaki tek ülkede bulunan saklı tek üstüne test çalışmalarına başlanacağı açıklandı.

 

Hava müdafaa sistemi uzmanları ve askeri uzmanlara göre test çalışmalarının 20 Aralık 2020’de bitirmesi beklenirken, bu sistemin dahada ardindan kullanılacağını öne sürdü. tek bir prototipine 16 milyon dolar kazanç harcayan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ sema Kuvvetleri böylelikle tarihe geçecek. çünkü evvel kez tek sema müdafaa sisteminde enerji kullanılacak. PHASER projesini yöneten Michael Jirjis AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ basınına, “Şu vakit memleket dışında bu sistemleri kullanmak amaciyla onay aldık ve Bir takım üslerimizde ve sorumluluğumuzun olduğu noktalarda çalışmalara başlıyoruz. ama şu vakit net tek lokasyon veremem” dedi.

Silahı üreten Raytheon ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ sema Kuvvetleri’nden görevliler satın alma işlemi amaciyla görüşmelerin tek müddettir ayni ritimde devam ettiğini açıkladı.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Dolar drone kazanç nihayet dakika
nihayet güncelleme: 10:09 25.09.2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir