Çin’de 5.2 şiddetinde deprem

Çin’in güneyinde bulunan Siçuan kentine bağlı Yibin şehiri 5.2 şiddetindeki depremle sarsıldı. Depremde Bir takım binalar zarar görürken, 5 kişi de yaralandı. Çin zerzele Ağları Merkezi’nin (ÇDAM) verdiği bilgilere göre, mahalli saatle 10.17’de alana gelen depremin ortada üssünün yerin takriben 8 kilometre altında olduğu belirlendi. mahalli afet yönetim birimleri, öğle saatlerinde 5 kişinin yaralı olarak bulunduğunu duyurdu. Yaşanan sarsıntıda, kaza merkezindeki Bir takım binaların dış duvarlarında hasar oluştuğu gözlemlendi.

Öte yandan, bu sabahki depremin derhal peşinden şehrin yakınlarındaki iki kasabada toprak kayması alana gelirken, ulaşım da aksadı. zerzele hasebiyle takriben 400 civarindan ev elektriksiz kaldı. mahalli görevliler yıkım tehlikesi var olan hanelerin boşaltılması uyarısında bulundu.

Daha çok yaralı veyahut rastgele tek can kaybı olup olmadığını denetim etmek amacıyla, depremin salladığı şehirlere 80 itfaiyeci derhal sevk edildi. Geçtiğimiz ay aynı alanda alana gelen 6 şiddetindeki depremde Bir hayli yapı ağır hasar görürken, 13 kişi hayatını kaybetmiş, 220 kişi de yaralanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir