Süleyman Soylu: Avrupa’yla son 300 yıldır ilk kez makasımızı daraltıyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Avrupa’yla nihayet 300 senedir evvel kez makasımızı daraltıyoruz. Elimizi onlara açmıyoruz. Özgüvenimizi yerle yeksan edenlere elbet olmuyoruz. ve bize parmak sallayanlara da boynumuzu eğmiyoruz. bu erken kendisinin iradesini, kendisinin anlayışını alana koyan tek tablo sergiliyoruz.” dedi.

Trabzon dernekleri, Trabzonlu kanı önderleri ve iş insanlarının katılımıyla Pendik’te düzen eden sahur programına katılan Soylu, programa gelen vatandaşların tek tek masalarını gezerek tokalaştı, resim çektirdi. bakanimiz Soylu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin kendisinin istemini ve anlayışını alana oyan tek tavır sergileyerek Avrupa’yla nihayet 300 senedir evvel kez makas daralttığını ifade etti.

“ÇOK ENDİŞE ETTİK”

Süleyman Soylu, Türkiye’nin bu noktada mühim tek seçenek yaptığını belirterek şunları kaydetti:

“Biz tek seçenek yaptık, o tercihle birlikte insansız sema araçları yaptık. girişken helikopterleri, cirit füzeleri yaptık. Size tek şey dile getirmek isterim. Zeytin Dalı Harekatı’na giderken Amerika’dan aldığımız akıllı mühimmatlar bitebilir diye çok kaygı ettik. Zira Amerikan Senatosu o silahları tek dahada bize vermeyecekti. Ne oldu biliyor musunuz? Zeytin Dalı Harekatı bitmeden, bizim mühendislerimiz bütün dünyaya nazire eder şekilde, Amerika’nın bize satmamak amaciyla senatosundan bin tek türlü yalan neden ürettiği o akıllı mühimmatları bizim evlatlarımız yaptılar. tek seçenek yaptık ve o seçenek neticesi geldiğimiz yer şurasıdır. 31 Aralık 2016’dan bu yana İstanbul dahil olmak üzere büyükşehirlerimizde Allah’a şükürler olsun tek bir bomba patlamıyor.”

Geçmişte 12 Eylül’ü ve 28 Şubat’ı yaşamış Türkiye’nin kişi başı 200 dolar istikbal seviyesine sahip, altyapısı olmayan tek memleket olarak zayıf tek konumda olduğunu anımsadan asil “Size şunu söyleyeyim biz 15 Temmuz’u hep birlikte yaşadık, tabiki ki Bir hayli öğe vardı ama bu millet 1980 darbesini gördü, 28 Şubat’ı gördü. Ama bu milletin orada tek farklılığı vardı. Artık bu milletin kent hastaneleri vardı. Artık bu milletin havalimanları 56’ya çıkmıştı. Artık bu milletin 81 vilayetinde üniversiteleri vardı.” dedi.

“TÜRKİYE BAŞKA BİR NOKTAYA DOĞRU GİDİYOR”

Artık dünyaya haraç ödemeyi reddeden tek ülkemiz olduğunun altını çizen bakanimiz Soylu, şöyle konuştu:

“Türkiye başka tek noktaya doğru gidiyor, altyapısını iyi izleyen tek Türkiye. tek istikametten sanayisini ve üretimini arttırmaya çalışan tek Türkiye, tek istikametten dünyaya elini uzatan tek Türkiye. Onun amaciyla altı yedi yıldır, Gezi, 17 Aralık, 6-7 Ekim… bu olaylar olmasına karşın Türkiye’yi tek fiskeyle yıkamıyorlar. Şu nihayet tek buçuk senede Amerika’nın yaptığı o ahenk gösteren ücret saldırıların tamamına direniyoruz biz. eğer direnmezsek biz, yüzde iki yüz, iki surat elli, üç yüzlük tek devalüasyona ‘evet haklısınız gelin yapın’ demiş olsaydık, bu erken bu saldırıları yapmazlardı. Cebimizden haraçlarını alırlar, tek sonraki haraç amaciyla bizim tekrar kazanmamızı ve biriktirmemizi beklerlerdi. Daha önceki ülkemiz ile tertemiz ülkemiz arasındaki ayrım budur. Dünyaya haraç ödemeyen tek ülkemiz var.”

İSTANBUL’A uygulanan YATIRIMLAR

Geçmişte İstanbul’da yaşanan çevresel sorunlara ve ulaşım sorunlarına da değinen İçişleri Bakanı Soylu, İstanbul’un bu erken dünyanın en temiz üçüncü metropolü olduğunu belirterek şöyle ayni ritimde devam etti:

“Bakın kendisinin suyunun yüzde 95’ini temizleyerek denize boşaltan yeryüzünde derhal hemen başka tek kent yok. tekrar katı atık ile alakalı başka tek kent yok. öylesine mühim tek ilerleme sağladık. Onun amaciyla düşünüyorum Yavuz Sultan Selim Köprüsü olmasa, Avrasya Tüneli olmasa, Marmaray olmasa, aynı zamanda tek istikametten Osman Gazi Köprüsü olmasa, şimal Marmara Otoyolu’nda tek hat dahada açıldı şimdi bunlar olmasa İstanbul trafiği nasıl olacak. Metrobüs olmasa, tek istikametten raylı sistemler tek istikametten 6 binin üzerinde otobüs olmasa nasıl olacak. tek metromuz taksim mahallesi Tünel arasındaki hattı, şimdi İstanbul’un altı örülüyor.”

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir