Bakan Albayrak: AK Parti iktidarları döneminde ilk defa yıllık cari fazla vereceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Haziran ayında AK Parti iktidarları döneminde evvel kez senelik cari çok verileceğini ve tertemiz dönemin başlayacağını söyledi.

bakanimiz Albayrak, dışsatım rakamlarını Twitter’dan değerlendirdi. bakanimiz Albayrak, Mayıs ayında 16,8 milyar dolarlık ihracatın gerçekleştiğini ve Cumhuriyet tarihinin aylık dışsatım rekorunun kırıldığını belirtti. bakanimiz Albayrak, dengelenme sürecinin ve dışsatım öncelikli politikaların başarısının, 2019 seneninde YEP hedefi var olan 26 milyar dolar cari açık rakamını da tarihe gömdüğünü kaydetti.

bakanimiz Albayrak Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“CARİ AÇIK RAKAMINI TARİHE GÖMÜYORUZ”

“Mayıs ihracatımız, yüzde 11,46 çogalarak 16,8 milyar dolar gerçekleşti ve Cumhuriyet tarihimizin aylık dışsatım rekorunu kırdı. Dengelenme sürecinin ve dışsatım öncelikli politikalarımızın başarısı ile 2019 seneninde YEP hedefimiz var olan 26 milyar dolar cari açık rakamını tarihe gömüyoruz.

“İLK kez YILLIK CARİ çok VERECEĞİZ”

İnşaallah Haziran’da, AK Parti iktidarları döneminde evvel kez senelik cari çok vereceğiz ve tertemiz tek asama başlayacak. Üretim ve dışsatım öncelikli ekonomi modelimizi her alanda atacağımız adımlarla çok dahada güçlendirecek ve artık cari açık mevzusunu gündemimizden çıkaracağız.”

Albayrak’ın Twitter’dan yaptığı paylaşım:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir