Kartonpiyer Uygulamasında Ömür

Poliüretan söve ve kartonpiyer uygulamaları modern dekorasyon sistemlerinden biridir. Kişiler tercihlerine göre farklı şekillerde bu dekorasyon önerilerini evlerinde uygulayabilmektedir. Aynı şekilde ofislerde ya da kafe ve restoranlarda da uygulanabilen kartonpiyer modelleri hakkında net bir ömür verilebilmesi ancak belli şartlara bağlıdır. Çünkü ömrün süresinin belli olmasında hem materyallerin ana malzemeleri hem de monte sırasındaki işçilik oldukça önemlidir. Bu nedenden ötürü bireylerin ya da işletme sahiplerinin dikkatli davranmaları önerilmektedir.

Kartonpiyer modellerinde malzemeler sadece açıdan oluşmamaktadır. Günümüzde ürünler için pek çok farklı malzemenin tercih edilmesi mümkündür. Uzun ömürlü bir kullanım için öncelikle uygulamaların yapılacağı alanın özelliklerine dikkat edilmelidir. Çünkü kartonpiyerler neme karşı duyarlıdır. Bu nedenden ötürü öncelikle duvarlarda küf ya da benzeri ıslaklık sorunları varsa onların giderilmesi gerekmektedir. Temiz alanlara uygulanan kartonpiyerlerin ömürleri on seneleri aşmaktadır. Üstelik ürünlerin büyük bir bölümünün özel boyaları bulunmaktadır. Bu sayede gerek tavanlardaki gerek ise köşelerdeki kartonpiyerler boyanarak değişik bir hava da yakalanabilmektedir.

Kartonpiyer Uygulaması Pahalı Mı?

Ülkemizde yaşanan finansal sıkıntılardan ötürü bireyler için kartonpiyer modellerinde fiyat da oldukça önemli bir seçim kriteri haline gelmiştir. Ancak uzun süreli kullanımlar için fiyattan önce kalite de düşünülmelidir. Bu nedenden ötürü ilk adımda materyallerin analiz edilmesi önerilmektedir. Plastikten üretilen kartonpiyer modellerinin kullanışsız olduğunu söylemek doğru değildir. Bu tip ürünler fiyatları ile de müşterilerin yüzlerini güldürmektedir. Ancak ihtişamlı odalar ve iş yerleri için plastik kartonpiyerlerin kullanımı önerilmemektedir. Bu tip materyaller banyo tasarımlarında tercih edilmelidir.

Kartonpiyer modellerinde uygun fiyat için alçı malzemeli ürünlerin kullanımı şart değildir. Üretimi mukavvadan ya da poliüretan malzemelerden yapılan kartonpiyerler de oldukça iyi sonuçlar çıkarmaktadır. Bireyler bu özellikteki ürünlerin fiyatlarından da memnun kalacaklardır. Üstelik temizlenmesi kolay olan materyaller kendin yap uygulaması ile de yapıştırılabilmektedir. Yan açı ile kesildiğinde köşelerin otomatik olarak birbirine oturması yapıştırmalarda elde edilen avantajlardan biridir. Her hâlükârda karşın aralarda oluşabilecek boşluklara karşın doldu malzemelerinin bulundurulması, bireylerin büyük oranda rahat etmelerini ve işlemlerinden memnun olmalarını sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir