Oyuncu Cengiz Bozkurt, Oyunun Rengini Belli Etti

Ünlü oyuncu Cengiz Bozkurt, yasamsal medya hesabından yayınladığı fotoğrafla oyunun rengini belli etti.

“25 YILLIK ARKADAŞIM”

Instagram hesabından paylaşım yapan Cengiz Bozkurt, “Bizde #tbt çok. 25 senelik arkadaşım, Arkadaşım Alper Taş ile her vakit olduğu gibiyiz, taraf yanayız. Yolun yolumuzdur Alper. Fırtınalı denizin, Haçapit in asi çocuğuyla Çinçivakahve Çamlıhemşin Rize de. oy Fırtınavadisi duy sesimizi..” notunu ekledi. Ünlü oyuncu paylaşımıyla cumhuriyet milletçe partisi Beyoğlu Belediye reis Adayı Alper Taş destek verdi.

CENGİZ BOZKURT KİMDİR?

Cengiz Bozkurt, 1965 seneninde Nevşehir’e bağlı Gülşehir’de doğmuştur. tek ablası var. Babası tarım bankası müdürü idi. 9 yaşına civarindan Nevşehir’de, 15 yaşına civarindan Adapazarı’nda yaşadıktan ardindan Ankara’ya yerleşti.

Liseyi Ankara Atatürk Lisesinde okudu. ardindan ODTÜ Fizik bölümüne girdi. 1984 – 1990 arasında burada okurken ODTÜ’de kampüste gördüğü tek ilanla tiyatro topluluğuna katıldı. 1990 seneninde İkinci sınıftayken tiyatrocu olmaya karar verip okuldan ayrıldı ve okulda tanıştığı tek İngilizce öğretmeni ile izdivaç edip İngiltere’ye gittiler.

14 yılık İngiltere serüveninde işportacılık, ticari taksi şoförlüğü, bulaşıkçılık, garsonluk, tezgahtarlık, mahkeme tercümanlığı benzeri işlerde çalıştı. İyi derecede ingilizce bilmesi nedeni ile, Londra’da ki gurbetçi derneklerinde temsilcilik yaptı. nihayet dönemlerde orada etkinlik gösteren tek eğitim müessesesi içerisinde Türkçe tiyatro yapmaya başladı. Türkçe tiyatronun yanı sıra 40 kişilik tek korosu vardı, konserlere gidip şarkılar söylerlerdi.

Sonra, İngiltere’de tekrar üniversiteye girdi. Londra Üniversitesi’ne bağlı Goldsmiths, University of London’da “BA Media and Communications” kismindan (Goldsmiths iyi Sanatlar Fakültesi’nden) 1996 da mezun oldu. Bu bölümde, Televizyon, Sinema ve İletişim okudu. 2000 seneninde Londra’da kurucuları arasında olduğu, Arcola Theatre’ın genel zanaat Yönetmenidir. 2003 seneninde Türkiye’ye döndü ama oradaki evini de kapatmadı İngiltere ve ülkemiz arasında mekik dokuyor.

Tiyatro’da yaptığı işlerin başarısından sonra, televizyonda ve sinemada da çalışmalar yapmaya başladı. Kamera önünde yaptığı işlerde de tiyatroda olduğu benzeri mühim etkiler elde etti. Oynadığı dizilerdeki roller ile fenomenler oluşturdu.

2008 seneninde çekilen Parmaklıklar Ardında dizisinin hain gardiyanı Ekrem rolüyle tanınan Cengiz Bozkurt, Leyla ile Mecnun dizisindeki Erdal Bakkal karakteriyle de nihayet dönemlerin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu.

2010 seneninde 47. beynelmilel Antalya Altın Portakal Film Festivalinde “Kavşak” filmindeki rolü ile “En iyi muavin bay oyuncu ödülü” kazanmıştır.

Cengiz Bozkurt, 2014 seneninde Yönetmenliği ve senaryosu Cem Yılmaz’a ait var olan “Pek Yakında” sinema filminde Cem Yılmaz, yengi Algöz, Özkan Uğur, ozan Güven, Çağlar Çorumlu, Tülin Özen, Zerrin Tekindor, Hare Sürel, Şirincan Çakıroğlu, Ayşen Gruda ve Ülkü berrak benzeri oyuncularla birlikte oynadı.

Evlilikleri : 1. evliliği : 1990 seneninde tek İngilizce öğretmeni ile evlendi. Çağlayan (d.1991 ) isminde tek kız çocuğu var. 2. evliliği : İngiltere’de tanıştığı Moda tasarımcısı Hatice Kavak hanım ile 2008 seneninde evlendi. Kasım 2012 de Sena isminde tek kız çocukları oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir