Beşiktaş’tan Alman Gazetesi Bild’in “İflas Ediyorlar” Haberine Açıklama

Almanya’nın meşhur gazetesi Bild, Beşiktaş’ın iflas tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu yazdı. Bu havadis sonrası Beşiktaş idaresi ise harekete geçip haberle alakalı dava açma kararı aldı. Beşiktaş’tan yapılan açıklamada, haberin gerçekle tek alakası olmadığı belirtildi.

BEŞİKTAŞ’IN İFLAS TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

Almanya’nın meşhur gazetesi Bild, Beşiktaş’ın iflas tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu argüman etti.

Bild’de bulunan haberlerde şu ifadeler yer aldı:

“Türkiye’nin en Daha önceki takimi var olan Beşiktaş, iflas tehlikesiyle karşı karşıya. Yıldız oyuncular maaşları hasebiyle kulüpten ayrıldı ve tertemiz sponsor bulmaları gittikçe zorlaşıyor. reis ve teknik patron arasındaki anlaşmazlığın derhal peşinden Süper Lig’de yokuş aşağı inişe geçtiler. Önümüzdeki yaz Türk futbolunda hatri sayilir büyüklükte tek değişim yaşanabilir.”

“GERÇEKLERLE İLGİSİ YOKTUR”

Bild Gazetesi’nin Beşiktaş haberinin derhal peşinden siyah-beyazlı yönetim devreye girdi ve Alman gazetesine dava açma kararı aldı. Beşiktaş’ın mevzu hakkinda izahı şu şekilde:

“Alman gazetesi Bild’in 116 senelik tarihiyle Türkiye’nin en köklü takimi ile alakalı hiçbir gerçekliğe dayanmayan, Yalnızca yoruma dayalı yapılan haberinin gerçeklerle alakası yoktur.

Aksine, nihayet senelerde UEFA temsilcilerinin dahi bütün raporlarında ülkemiz futbol kulüplerinin içinde bulundukları genel finansal tablolara kıyasla, Beşiktaş JK gidişat olarak en iyi takim gösterilmektedir.

Bununla birlikte Kulübümüzden, gazetecilik etiği gereği rastgele tek görüş dahi sorulmadan, genel açıklar üzerinden hazırlanan bu haberin hangi dayanaklarla oluşturulduğunu sorgulamak durumundayız.

mevzu hakkinda Almanya’da yasal çerçevede İhtiyaç duyulan işlemlerin yapılmakta olduğunu kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir